:::::: »   PŘIJÍMÁM OBJEDNÁVKY NA KŘEPELKY 1-7 DNŮ ZA 20 KČ/KS  « ::::::

Křepelčí vejce

Konzumní vejce  obvykle neprodávám, protože je stihnu s rodinou sníst nebo rozdat po příbuzenstvu či známých. V případě přebytků nabízím konzumní křepelčí vejce za cenu  3 Kč/ks.

Násadová vejce produkuji především pro svoji potřebu, ale v případě přebytků je nabízím k prodeji. V případě zájmu se informujte emailem:
info@krepelkajaponska.cz

Násadová vejce:

4 Kč / ks – nosný typ ( 12-13 gramů )

Vyprodukovat kvalitní násadové vejce je náročnější a tedy i nákladnější, než vejce konzumní. Chovné skupinky mám obvykle po 4 – 8 – 12 kusech v boxu. Na jednoho kohoutka 3 slepičky. Přísně dohlížím na nepříbuznost a kvalitu chovných křepelek. Chovné kusy mám pořízeny z asi deseti různých zdrojů a ve více barevných rázech – přírodní, hnědá, zlatá, plavá, bílá, hnědobílá. Násadová vajíčka jsou vždy čerstvá 1-3 dny. Sbírám je 2-3 x denně a průběžně nosím do sklepa, kde mám stálou teplotu 14-17 °C. Zde je umísťuji do automatického obraceče vajec. Oplozenost je cca 90 %. Ze všech snesených vajec vyberu k nasazení do líhně pouze polovinu vhodných. Nestandardní ( velká, malá, kulatá, s matnou skořápkou, s vápenými výstupy apod. ) vyřazuji jako konzumní.

Vejce jsou vážená bez obalu. Průměrná hmotnost nosného typu je 12,8 – 13,16 gramů.